Narkotyki

Dziś ważny temat - narkotyki. Substancje psychoaktywne są elementem kultury klubowej czy to się komuś podoba, czy nie. Na imprezach trudno nie mieć z nimi styczności. A to w ubikacji usłyszymy czyjąś rozmowę, a to zobaczymy że komuś coś wystaje z kieszeni. Przykłady można mnożyć. Nie będziemy się będziemy bawić w moralizowanie - jeśli ktoś chce używać, jego zdrowie, jego odpowiedzialność, jego prywatna sprawa.

Chcemy tylko zwrócić uwagę na temat dyskrecji. Afiszowanie się, pokazywanie przyjmowania, czy nawet wciąganie kresek ze stolika na sali to jednak coś, co może nam wszystkim zaszkodzić. Łatwo wyobrazić sobie sytuację reportera, który postanowił napisać tekst pod tezę, że techno to diabeł wcielony, a wszystkie imprezy powinny zostać zakazane. Kilka fotek, clickbaite’owy tytuł i mamy aferkę na cały kraj.

I nagle problemy mamy nie tylko my, ale też klub i cała społeczność, która zaczyna być postrzegana przez pryzmat brania narkotyków. Na hasło „byłem w weekend na techno”, mama dzwoni do Monaru, a w pracy albo szkole pytają czy nie boimy się tych igieł z heroiną.

Nie będziemy Wam mówić nie bierzcie, to nie jest nasza rola. Ale jeśli chcecie brać, to róbcie to tak żeby nie narobić sobie i innym kłopotów.
 

Marco Verch @ https://www.flickr.com/photos/30478819@N08/24042216187
Kategoria