Johannes Heil - Cherubim

Numery takie jak ten opisywany, puszcza się gdy jakiś ignorant powie że techno to “jeb jeb dla goryli”. I o ile nie można mówić tutaj o jakiś skomplikowanych formach wyrazu rodem z muzyki konkretnej (tak jest taki gatunek, sprawdźcie sobie), to jednak ten utwór i jemu podobne robią to co ja w muzyce lubię najbardziej - opowiadają historię i zabierają słuchacza w podróż. 
Warto zaznaczyć że numer został wydany w 2000 roku! Założę się że te słowa przeczyta kilka osób młodszych od tej muzyki. 
I tutaj dochodzimy do autora - Johannes Heil, niespełna czterdziestoletni niemiecki producent, to moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenionych artystów związanych ze współczesną taneczną elektroniką. Zaczynał jako nastolatek pod skrzydłami Heiko Lauxa (założyciela choćby labelu Kanzleramt), przez którego został zauważony gdy miał 14 lat! I to właśnie w labelu Heiko Lauxa został wydany album Future Primitive, z której pochodzi numer Cherubim. Później mimo że zaliczył współpracę z takimi artystami jak Sven Väth, oraz jest autorem takich ponadczasowych hitów jak “Die Eigene Achse” (patrz. player pod tekstem) to jednak jego nazwisko nie przeszło do tak szerokiej świadomości jak innych gwiazd niemieckiej sceny - a szkoda. 
Polecam przesłuchać ten numer i inne jego produkcję. Na pewno nie zmarnujecie czasu.

Cherubim

Die Eigene Achse

Johannes Heil
Kategoria