Ken Ishii - Extra

Ken to prawdziwy weteran, pierwszy album wydał w 1993 roku, jeszcze pod pseudonimem UTU w Plus 8, Richiego Hawtina. Zanim jeszcze wszyscy oszaleli na punkcie Tiesto, który "prowadził" ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004, Ishii skomponował muzykę do ceremonii otwarcia zimowych Igrzysk w Nagano w 1998 roku.


Jednym z jego największych osiągnięć jest Extra z albumu Jelly Tones. Sam numer, silnie inspirowany wczesnymi brzmieniami Detroit, czaruje wspaniałym klimatem a przy tym nie pozwala przejść obok obojętnie.

Ale w tym przypadku ważna jest nie tylko muzyka, ale też stworzony przez Koji'ego Morimoto, animowany klip, który został zrealizowany w stylu - a jakże - japońskiej anime i wygląda jak żywcem wyjęty z takich hitów Akiry, Ghost In The Shell czy Cowboy Bebop. Ale ciężko się temu dziwić - Morimoto pracował przy wspomnianym Akirze, a potem jeszcze przy Animatrixie.

Wysiłki obu panów się opłaciły - klip został doceniony i zdobył nagrodę Best Dance Music Video of the year w 1997 według MTV Europe, a potem uzyskał nawet status kultowego.

Jeśli jakimś cudem nie znacie to poznajcie.

Wersja krótka z wideo:

Rozszerzona wersja:

Ken Ishii - Jelly Tones
Kategoria