Imprezowy Przegląd Tygodnia s03e04

 

Witajcie w Imprezowym Przeglądzie Tygodnia, czyli programie, dzięki któremu nie przeoczycie żadnej ważnej imprezy.

Mam wrażenie, że ten weekend stoi bardziej piątkowymi imprezami. Zagrają u nas takie postacie jak, Dave The Drummer, Emmanuel, Mark Reeve, VSK, PERC czy Adam X. I właśnie od tego ostatniego zaczniemy naszą dzisiejszą podróż po klubach.

Adam X, czyli tak naprawdę pochodzący z Nowego Jorku Adam Mitchell. Założyciel wytwórni Socic Groove. Ciężko opisać jego styl, błądzi gdzieś w okolicach industrialu, ale takiego troszkę wolniejszego, wzbogaconego przez echa electro.

Bardzo charakterystyczna postać. Miałem okazję zobaczyć go na żywo w Tresorze, i muszę przyznać że było warto.
Adam zagra w Warszawskich „dziewiątkach” w piątek. Oprócz niego na tej imprezie Keepsakes. I nawet jeśli o nim jeszcze nie słyszeliście, to wierzcie mi na słowo, że wpisze się w klimat idealnie.

Dalej mamy imprezę w Sfinksie, na której wystąpi Emmanuel, który jest założycielem jednego z najpopularniejszych obecnie labeli w światku techno - Arts, wydającego masę naprawdę fajnych artystów.
Jeśli Wam mało, to we Wrocławskim Ciele impreza kolektywu DUEL. Na tym wydarzeniu zagra PERC. O nim nie będę wiele opowiadał, ani polecał imprezy z nim, bo robiłem to już wiele, wiele razy.

Idąc dalej. Klub Szpitalna, Berlin Technologic #2. A tam i tam między innymi Michał Jabłoński czy Aksamit. Następnie Luzztro, i cała noc z Concept of Thrill i Arkady. I kończąc temat piątku, Rave or not to Rave w Prozacu 2.0.

Jak widzicie, piątek da Wam okazję posłuchać kilku naprawdę ciekawych smaczków.
No dobra, lecimy z sobotą. Naszym zdaniem tutaj najciekawiej prezentuje się Transformator we Wrocławiu gdzie na imprezie Module zagra VSK, który jest kolejnym (po Emmanuel) Włochem w naszym dzisiejszym zestawieniu.

Dalej Projekt LAB, gdzie zagoszczą mocniejsze, i jeszcze bardziej pokręcone klimaty. A wszystko za sprawą Brytyjczyka, który nosi ksywkę Ossian. Jeśli wpadacie na nasze live'y to na bank słyszeliście że jego numery, bo grałem je nie raz.

Jak już jesteśmy w Poznaniu, to warto wspomnieć o Schronie, gdzie zagra Dave The Drummer. Jego wszyscy znają, zresztą... opowiedzenie, choćby skrótowe o tym weteranie, zajęłoby więcej czasu niż trwa ten odcinek.

No to jeszcze Mark Reeve. Ten związany z Drumcode, wytwónią Adama Beyera artysta zagra w Tamie, w Poznaniu. Jeśli lubicie klimaty tego labelu, to myślę że podjarka jest uzasadniona.

Następnie na naszej liście musi znaleźć się Prozac. Wiem że Kolektiv Turmstrasse jest raczej mało w klimatach tej strony, ale wielu z Was ich bardzo lubi.

Dalej Poziomy gdzie wystąpi Litwin ukrywający się pod ksywką Distorted Noise Architect, grający bardzo ciekawe live acty.

Next, INQbator, impreza Mały Szok, a tam m.in. Dtekk. Na Smolnej T A K A, Concept of Thrill, Kaotik i Truant. W Sfinksie Deas, Glasse, Leon, czy Vacos. W szczecińskim klubie Pokój, Techno Expedition: Rave in Stettin. I jeszcze Szpitalna, gdzie impreza Techno na Szpitalnej.

Uff sporo tego. Myślę że każdy odnajdzie coś co go zainteresuje. Na koniec jeszcze kilka newsów. Revive 2020 odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia, poznaliśmy też pierwszych artystów a wśród nich Belief Defect (czyli Drumcell i Luis Flores) czy Bjarki. I jeszcze Unframed, gdzie przed chwilą ogłoszono że do lineupu dołączy GusGus. Aaaa i zajrzyjcie na naszego walla, w ostatnio wrzuciłem tam bardzo ciekawą odświeżoną wersję filmu Metropolis, razem z opisem dlaczego ten film sprzed 100 lat ma sens na naszej stronie, i dlaczego warto go obejrzeć.

To tyle na dziś, widzimy się za tydzień. Trzymajcie się bezpiecznie cześć!


PIĄTEK

Adam X, Keepsakes w 999: Juerga, OTHK, Kacpa & Raev // 999, Warszawa
Techno Scene Exclusive Mix: Keepsakes


Emmanuel (ARTS) | Sfinks700 // Sfinks700, Sopot


DUEL /w PERC ❚ Sept ❚ Sienn ❚ Macewicz x Łowcy // Ciało, Wrocław


BERLIN TECHNOlogic #2 w/ Michał Jabłoński & AKSAMIT // Szpitalna 1, Kraków


All Night Long Concept Of Thrill & Arkady // Luzztro, Warszawa


Rave or not to Rave x Prozak 2.0 // Prozac 2.0, Kraków


 

SOBOTA

Mødule x Disconnekt Berlin pres. VSK, Hannah Addams // Transformator, Wrocław


Technokracja: Ossian (SLAM, Perc Trax) // Projekt Lab, Poznań


Dave the Drummer // Schron, Poznań


Mark Reeve [Drumcode] // Tama, Poznań


Kollektiv Turmstrasse x Prozak 2.0 // Prozac 2.0, Kraków


Broken Bones with Distorted Noise Architect Live! // Poziomy, Warszawa


Mały SZOK: Dtekk, Newborn Jr. | INQbator // INQbator, Katowice


T A K A live, Concept of Thrill, Truant, Kaotik // Smolna, Warszawa


∞ Urodziny Sfinks700 - True Music // Sfinks700, Sopot


Techno Expedition: Rave in Stettin // Pokój, Szczecin


Techno na Szpitalnej // Szpitalna 1, Kraków


 

Kategoria